Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Pvc Zemin Kaplama

Pvc Zemin Kaplama

Pvc Zemin Kaplama

Pvc Zemin Kaplama,günümüzde oldukça popülerdir. Bu kadar popüler olmasının pek çok sebebi vardır. Her şeyden önce temizliği oldukça kolaydır. Kendinizi yıpratmadan ve zamandan tasarruf ederek temizliğinizi yapabilirsiniz. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyeldir. Bu sebeple bu yüzeylerin üzerinde hiçbir canlı organizma yaşayamaz ya da üreyemez. Bu da hijyenik olmasının sağlamaktadır. Hijyenik olduğu için özellikle hastane okul kreş gibi mekanlarda tercih edilir. Bir diğer özelliği ise anti statik olmasıdır. İnsan vücudunda bile bir miktar durgun elektrik bulunur. Elektrikle çalışan hassas cihazları bu elektrik etkileyebilir. Anti statik özellik bu elektriğin direkt toprağa geçmesini sağlar. Fabrika laboratuvar gibi elektrikli cihazların çok olduğu yerlerde bu sebeplerden dolayı PVC zemin kaplama kullanılmaktadır.

İç mekanara uygulanan %  100 saf plaktikleştirilmiş olup  Poliüretan Pur yüzeyden oluşan ürünlerdir,Pvc Yüksek basınç ve sıcaklıkta kompakt yapılı bir taşıyıcı katmana Lamine edilmesiyle üretilir,Yoğun kullanımlı alanlara çok tercih edilen ürünler Dayanıklılık sağlar ve ısı ve ses yalıtımına uygundur ,Esnek olan ürünler kolay kıvrılabilir çatlama yapmaz ve su geçirmez ,Yoğun trafiğe maruz kalan alanlar için ultra Dayanıklı çözümlüdür.

.   Esnektir

.   Anti Bakteriyeldir

.   Gürültüyü absorbe eder

.   Temizliği bakımı kolaydır

.   Uygulaması kolay ve hızlı ,temizliği pratik ve Ekonomiktir

.   Son Derece Hijyeniktir üzerinde Bakteri barındırmaz

.   Zengin renk ve model seçimine sahiptir

PVC zemin kaplama, hem ekonomik hem de uzun süre dayanıklı bir yer döşeme çeşididir. Günümüzde en popüler döşeme işlemlerinden olan bu zemin kaplama modeli, özellikle hijyenik bir etkiye sahip oluşu ve kaydırmaz özellikleriyle tercih sebeplerindendir. Fiyat ve performans açısından da mantıklı bir tercih olan bu kaplama modeline gelin daha da yakından bakalım.

PVC NEDİR?

PVC, bir diğer adı vinil olan sentetik bir maddedir. Bu maddenin bileşenlerinde klor ve etilen bulunmakta ve bu kimyasallar işlenerek Polivinil Klorür adı da verilen PVC maddesini oluşturmaktadır. Doğal olmayan bu sentetik madde dayanıklı ve uygun fiyatlı olmasının yanı sıra antibakteriyel özellikleri de içerisinde bulundurmaktadır. Bu yüzden de başta hastane ve klinikler olmak üzere pek çok alanda tercih edilir.

Bilim insanları tarafından 1920lerde yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bu sentetik maddenin zemin kaplama alanında kullanılmaya başlanması da bu tarihlere denk düşmektedir. Eski bir teknoloji olsa dahi bu zemin kaplama yöntemi günümüzde de hala popülerliğini korumakta ve birincil tercih sebeplerinden biri olmaktadır. PVC zemin kaplama yöntemi, ilk ortaya atıldığı tarihten günümüze kadar dayanıklılık etkisini sürdürmekte ve uygun fiyatlı olmasıyla da dikkat çekmektedir. Tüm bu sebeplerden de bu kaplama modeline ihtiyaç duyulmaktadır.

PVC ZEMİN KAPLAMA MODELİNİN ÖZELLİKLERİ

PVC zemin kaplama denildiğinde akla ilk gelen özellikler arasında dayanıklılık gelmektedir. Dayanıklılık bazlı bu modelin fiyatlandırması da diğer zemin kaplama yöntemlerine oranla oldukça uygundur. Tüm bunlar PVC modelinin başlıca tercih sebebi ve özellikleridir.

Tüm bunların yanı sıra PVC zemin kaplama hijyenik ve antibakteriyel olma özelliğine de sahiptir. Bu özelliklerden dolayı bu yöntem hemen hemen her alanda uygulanabilir ve temizlemesi de oldukça kolaydır. Ayı zamanda suya, basınca, yağlanmaya ve paslanmaya karşı da dayanıklı olan bu yöntemin başlıca tercih edildiği noktalarda trafiğin yoğun olduğu alanlar başı çekmektedir.

Tüm bu güzel özelliklerin yanında bu zemin kaplama modeli gürültüyü de absorbe ederek oldukça etkili bir model olduğunu kanıtlamaktadır. Üstelik yanmaya karşı büyük bir dirence de sahip olan PVC zemin kaplama yöntemi bu sayede uzun yıllardır tercih edilen ve popülerliğini sürdüren bir model olmaya devam edecektir.

Rulo ya da karo halinde bulunan PVC malzemeleri çeşitli renk ve desen seçeneklerine de sahip olmasıyla birlikte şık bir görünüm elde etmenize de yardımcı olmaktadır.

PVC ZEMİN KAPLAMANIN UYGULAMA AŞAMALARI

PVC zemin kaplama uygulamasında öncelikle uygulama yapılacak olan zeminin pürüzsüz ve temiz olması bekleniyor. Döşeme yapılacak alanın herhangi bir boya ya da küçük partiküller içermemesi de gerekiyor. Bu yüzden ilk iş uygulama yapılacak olan zeminin pürüzsüz ve temiz bir hale getirilmesidir.

Zemine uygulanan astar ile malzemenin yapıştırıcı kullanılarak monte edilmesi kolaylaşacaktır. Bu aşamadan sonra da yapıştırıcı uygulaması yapılır ve PVC malzeme zemine dikkatli bir biçimde aktarılmaya başlanılır. Oluşan hava kabarcıkları da yok edildikten ve yapıştırıcının kuruma payından sonra işlem tamamen son bulur ve zemin kullanılmaya hazırdır.

PVC ZEMİN KAPLAMANIN SIKLIKLA KULLANILDIĞI ALANLAR

PVC zemin kaplama genellikle hijyenik olması gereken alanların başlıca tercihidir. Bu yüzden de özellikle sağlık kuruluşlarında bu zemin kaplama metoduna gerek duyulmaktadır. Bunun yanı sıra spor salonları, okullar, eczaneler, oteller, mağazalar, kamusal binalar ve alanlar, sinema ve tiyatro salonları da bu zemin kaplama yöntemine ihtiyaç duymaktadır. Bakımı ve temizlenmesi kolay olan bu uygulamayı her yerde ve alanda aklınızda soru işareti kalmadan uygulayabilir ve uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

16 Kasım 2019
1.722 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi