Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Okul Yer Döşeme

Okul Yer Döşeme

Okul Yer Döşeme temizliğin önemli olduğu, hastane, okul ya da iş yerleri gibi alanların iç mekan tasarımında tercih edilen; temizliği kolay, pratik ve uzun yıllar dayanıklı kalabilen bir zemin kaplama türüdür.

Antibakteriyel PVC Zemin Kaplama Neden Tercih Edilir?

Antibakteriyel PVC zemin kaplama, insan sağlığının önemli rol oynadığı, çok kalabalık kitlelerin ve sürekli değişen bir ziyaretçi grubunun etkisi altında kalan yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Bu yaşam alanlarının başında okullar, kalabalık iş yerleri, bankalar, hastaneler ve özel holdingler gelmektedir. Antibakteriyel zemin kaplama tercih edilmesinin en temel sebebi kire karşı dayanıklı olmasıdır ve kolayca temizlenebilmesidir. %100 antibakteriyel PVC zemin kaplama uygulanması durumundaysa zemine dökülen herhangi bir sıvı zemin tarafından emilmeyerek, temizlikte kolaylık sağlar. PVC kaplama tercih edilmesi, diğer kaplamalarla karşılaştırıldığında çok uzun yıllar tertemiz bir kullanıma imkan sunmaktadır.

PVC zemin kaplama, ayrıca aşınmaya dayanıklı bir yapıya sahip olup; yıllarca ilk günkü gibi hoş ve sağlam bir görüntüye sahiptir. Antibakteriyel zemin kaplama türlerinden birinin tercih edilmesindeki bir diğer etmen ise çok fazla desen ve tasarımda hazırlanabilmesidir. Özellikle hastane ve okullarda renkli yer döşemeleri, kuruma dahil olan herkesin daha pozitif ve daha olumlu bir havaya bürünmesini sağlamaktadır. Özellikle çocuk hastanelerinde yerlerde çizgi film karakterlerinin bulunması, doktor odalarının kaplamalarının çocukların dikkatlerini çekecek renklerde tercih edilmesi antibakteriyel PVC zemin kaplamanın önemini ortaya koymaktadır.

Okul Yer Döşeme maliyeti düşük bir döşeme türüdür. Kalite – Fiyat değerlendirmesinde oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Çünkü bu kaplama türünde en az 10 yıl boyunca herhangi bir zemin yenileme işlemine ihtiyaç duyulmamaktadır.

Antibakteriyel PVC Zemin Kaplamanın Yapısı Nasıldır?

Antibakteriyel PVC zemin kaplama genellikle 2 mm kalınlığında tercih edilmektedir. Fakat bu ölçü kullanılacak alana, kullanım amacına ve kullanılacak görsel tasarım modeline göre de değişiklikler gösterebilir. Aşınmayı önlemek amacıyla kullanılan tabakalarda ise 0.30 mikron ile 0.80 mikron arasındaki bir değer tercih edilmektedir.

02 Ağustos 2019
1.273 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi