Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Rulo|Karo Zemin Kaplama

Rulo|Karo Zemin Kaplama

Karo Zemin Kaplama,Zeminlerde yapılmak istenilen değişiklikler, tüm alanı olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. Zemin kaplamaları dekorasyon açısından da büyük önem arz eder. Tercih edildikleri alanın dekoratif düzeninde, en büyük tamamlayıcı olma niteliğindedirler. Bu yüzden kaplama işleminde kullanılacak olan malzeme iyi seçilmelidir.

50 x 50 Ebatlarında Karo Zemin Kaplamanın Avantajları

  • Dayanıklı ve aynı zamanda kuvvetli bir zemin oluşur.
  • Estetik görünümler elde edilir.
  • İstenilen renklerde ve dekorda döşeme yapılabilir.
  • Modern görünümler kazandırır.

Karo Zemin Kaplama Çeşitleri

  • Lüks Vinil Karo
  • Karo Halı
  • Kauçuk Karo

Lüks Vinil Karo Zemin Kaplama seçenekleri arasında, estetik yönü en kuvvetli olanıdır. Taş veya ahşap temel yapı malzemeleridir. Bu malzemeler sayesinde hem doğal, hem de modern görünümlerin oluşmasını sağlar. Lüks vinil kaplamalarda, tasarım seçenekleri oldukça fazladır. Tasarımların en önemli özelliği ise, doğallıktan yana olmalarıdır. Aynı zamanda, popüler olan kaplama desenleri de seçeneklerde mevcuttur.

Rulo Zemin kaplama ,sentetik plastik ürünü olan ve birçok alanda en çok tercih edilen ürünler arasındadır,  yüzlerce alanda ekonomik, hijyenik, ısı ve ses yalıtımı gibi birçok avantajlarından dolayı tercih edilmektedir.

Rulo zemin kaplama Ebatları Rulo En 2 mt ,3 mt ve 4 mt olarak değişmektedir.Rulo boyları genelde uzunluk 25 mt dir. Yekpare dayanıklı ürünler genelde granit , beton ve ahşap desenleri mevcuttur.

PVC ile yer kaplanmadan önce ses ve ısı yalıtım sorunu olduğu gibi yer ıslandığı zaman ayrıca sorun çıkmaktadır. Ancak Rulo PVC zemin kaplama yapıldıktan sonra suya dayanıklı olması sebebiyle çok kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Ekonomik bir ürün olduğu kadar kullanışlı olan PVC ürünleri, dünyada en çok tercih edilen plastik kategorisine girmektedir.

RULO zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Bütün PVC modellerinde olduğu gibi RULO ZEMİN KAPLAMA işleminde de uygulanacak yerin temiz, kuru ve düz olması gerekmektedir. Bununla beraber her ne kadar suya dayanıklı olsa da rutubetli yerlerde mutlaka kullanmadan önce yalıtım yapılmalıdır. Aksi halde PVC kapladıktan sonra sorunlar ortaya çıkabilir ve ömrü daha kısa olabilir. Bu yüzden mutlaka Rulo zemin kaplama yaparken uzmanlar tarafından destek almanızda yarar var.

Rulo zemin kaplama yapılırken şap ve astar önemli olduğundan dolayı uzmanlar bu konuda kaliteli malzeme önermektedir. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile yapılan Rulo zemin kaplama işlemi çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Zemin kaplama yapmadan evvel yapılacak temizlikte PVC işlemin uygulanacağı yerde toz bile kalmaması gerekmektedir. Aksi halde yapıştırıcı uygulandıktan sonra tozlar yüzünden yapışkanlık özelliği daha kısa sürede yitirebilir ve çıkma ihtimali olabilir. Bu yüzden tozlara dikkat etmeli ve bir o kadar da Rulo zemin kaplama yapıştırıcı kullanırken kaliteli malzeme ile kaliteli işçilikten yararlanmanız gerekmektedir. Bu sayede daha uzun ömürlü olacağı gibi Rulo zemin kaplama daha sağlam ve dayanıklı bir şekilde uygulaması yapılacaktır. Temizlik, şap ve astarın yanı sıra kaliteli PVC yer yapıştırıcı kullanıldıktan sonra ölçümlere göre kesilen PVC yer kaplama özenle ve titizlikle yerleştirilmelidir. Fazlalık olan yerleri çelik mastar ile ölçüp hesapladıktan sonra maket bıçak yardımı ile kolaylıkla zarar vermeden kesilmelidir.

14 Nisan 2020
1.712 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi