Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Zemin Pvc Kaplama

Zemin Pvc Kaplama

Zemin Pvc Kaplama,pek çok özelliği sayesinde zemin kaplama denilince akla ilk olarak zemin kaplama çeşitleri geliyor. Hem uygun fiyatlı hem de Antibakteriyel olması sebebiyle PVC yer döşemesi pek çok alanda tercih edilebiliyor. Kolay temizlenebilen ve her daim steril olan bu yer döşeme modellerini uzun yıllar boyunca da kullanabilirsiniz.

Özellikle hastane, okul, ofis ve spor salonlarında tercih edilen PVC yer kaplama hakkında daha fazla bilgi almak adına yazımızı okuyabilirsiniz. İşte, tüm merak edilen detaylarıyla birlikte PVC döşemeler hakkında bilmek isteyecekleriniz.

Zemin Pvc Döşemesi Nedir?

Zemin Pvc Kaplama,Antibakteriyel olması sebebiyle son yılların en çok tercih edilen zemin kaplama modellerinden olan PVC, plastik zemin kaplama adıyla da bilinir. 1920’li yılların başında üretilen bu modelin günümüze dek popülerliğini koruması aslında modelin ne denli kullanışlı olduğunun kanıtıdır. Sentetik bir plastik türü olan PVC, ham petrol ve klordan üretilmektedir. Bu maddelerin işlenmesi ile birlikte Polivinil Klorür adında yeni bir madde elde edilir.

Polivinil Klorür maddesi de PVC zemin karosu için tercih edilen bir maddedir. PVC kaplama için kullanılan bu madde pek çok açıdan da dayanıklılık örneğidir. Isıya ve sıvıya karşı dayanıklı olan PVC zeminler, ses geçirgenliğini de önemli ölçüde geri iter. Aynı zamanda kir ve pas da tutmayan bu kaplama modelinin pek çok alanda kullanımı mümkündür.

Antibakteriyel Zemin Pvc Kaplama Özellikleri

PVC yer döşeme, en avantajlı yer kaplama modelleri arasında ilk sırada yer alıyor. Bu zemin kaplama yöntemi ile kalabalık alanlardaki yapıların steril kalması sağlanabiliyor. Örneğin hastane ya da sağlık klinikleri gibi her zaman steril kalması gereken binalarda da bu kaplama modeli kullanılıyor. Herhangi bir şekilde sıvı geçirgenliği bulunmayan ve paslanama karşı dayanıklı olan bu yöntemi uzun seneler boyunca kullanabilirsiniz.

Ayrıca ses ya da ısı geçirgenliği olmaması sebebiyle de PVC zemin kaplama yöntemini sinema ve spor salonlarında da kullanabilirsiniz. Dayanıklı olması sebebiyle çokça tercih edilen bu yöntem tüm bu özelliklerine rağmen de oldukça uygun fiyatlıdır.

Zemin PVC Döşemesi Fiyatları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Zemin PVC kaplama yöntemi ile paradan tasarruf etmenize imkan tanınıyor. Uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanılan yer kaplama modeli sayesinde çok para harcamadan işinizi çözebilirsiniz. Kir ya da pas tutmayan bu kaplama yöntemi, basınca karşı da büyük bir dayanıklılık gösteriyor.

PVC kaplama modelleri için ödemeniz gereken meblağ uygulama yapılacak olan alana göre de değişiklik gösterebiliyor. Aynı zamanda seçmiş olduğunuz kaplama çeşidi de fiyata etki eden faktörlerin başında gelebiliyor. Bu yüzden kaplama işlemini yaptırmadan önce fiyat konusunda gerekli bilgileri uzman kişilerden alabilirsiniz.

Antibakteriyel PVC Yer Döşeme  Çeşitleri

PVC zemin kaplama modellerinin her biri antibakteriyel olması ile de dikkat çekmektedir. Uygulama yapacağınız alan neresi olursa olsun steril ve hijyenik bir yer döşemeye sahip olmanız garanti ediliyor. Bunun yanı sıra uygulama yapılacak alana göre PVC kaplama çeşitleri de değişiklik gösterebiliyor.

Heterojen Zemin PVC Kaplama

Genellikle iş merkezleri,Fabrika,Avm,Hastane ,Anaokulları, Laboratuvar ,Sinema salonları,Okul ,Gemi kamaraları ve ofislerde kullanılan zemin kaplama yöntemidir. Aynı zamanda dayanıklı ve kalabalığa uygun olması sebebiyle sağlık kurumlarında da kullanımı oldukça mümkündür.

Homojen Zemin PVC Kaplama

PVC zemin kaplama çeşitlerinden biri olan homojen kaplama genelde Laboratuvar,Ameliyathane odaları okul,hastane gibi kalabalık alanlara uygundur. Büyük alanların zeminlerine uygun olan bu modeli hastane ve okul gibi alanlarda da tercih edebilirsiniz.

Akustik Zemin PVC Kaplama

Adından da anlaşılacağı üzere akustik zemin kaplama modelleri ses yalıtımı için kusursuzdur. Bundan dolayı da bu modelin genelde spor salonları,anaokulları gibi alanlara kullanımı uygundur. Aynı zamanda akustik zemin kaplama modelini sinema salonu gibi alanlarda da kullanabilirsiniz.

14 Temmuz 2020
1.285 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi