Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Hastane Antibakteriyel Yer Döşemeleri

Hastane Antibakteriyel Yer Döşemeleri

Hastane Antibakteriyel Yer Döşemeleri PVC maddesi içerisindeki maddeler nedeniyle pek çok çevresel etkiye karşı koruma sağlar. Bu madde ile ısı iletkenliği, ses ve elektrik yalıtımı ile nem koruması sağlanabilir. İçeriğinde asbest maddesi bulunduğundan basınca ve yanmalara karşı da dirençlidir.

Bu özelliklere sahip olan PVC maddesi sayesinde okullarda, ofislerde ya da hastanelerde yer döşemeleri yapılır. Firmamız hastaneler için uygun özellikler taşıyan antibakteriyel yer döşemesi hizmeti sunuyor. Bu hizmeti sunarken müşteri memnuniyetini öne çıkararak, nitelikli döşeme ürünleri ortaya çıkarır.

Antibakteriyel Yer Döşemelerinin İşlevi Nedir?
Sağlık kurumları toplumun genel sağlığını koruma konusunda hizmet sağlar. Hastaneler ise en önemli sağlık kurumları arasındadır. Hastaneler yoğun hasta sirkülasyonu yaşanan bir alan olduğundan yüksek hijyen standartlarına da sahip olması gerekir. Hijyen sağlamak için pek çok faktör bulunsa da zemin kaplama sektöründe antibakteriyel yer döşemesi bu faktörlerden birisi olabilir.

Hastane ortamında kullanılacak olan antibakteriyel yer döşemesi genel hijyen ve sağlık koşullarına hizmet edecek yapıda olmalıdır. Döşemelerin türü titizlikle seçilerek niteliği en üst düzeyde tutulmalıdır. Seçilecek malzemeler yıkanabilir malzemelerden oluşmalı, döşemeler içerisinde su giderleri bulunmalı ve döşeme malzemesi kaymaz nitelikte olmalıdır. Zemin kaplamasında halı tercih edilmemeli ve Hastane Antibakteriyel Yer Döşemeleri tercih edilmelidir.Sağlıklı koşullar meydana getirmek için kaplamaların pürüzsüz, gözeneksiz, daha az ekli ve yıkama koşullarına elverişli yapıda olması istenir.

Hasta Odaları İçin Yer Döşemeleri

Bir hastanın odası en uygun malzemelerle donatılmalıdır. Hastanenin yoğun bir alan olduğu düşünüldüğünde antibakteriyel yer döşemesi tercihi doğru bir seçim olacaktır. Bir hasta odasının kaplaması şu özellikleri taşımalıdır:

  • Kolayca temizlenen bir yapıya sahip olmalıdır.
  • Hijyenik ve kir tutmayan özellikte olmalıdır.
  • Konforlu bir yaşam alanı özelliği sunmalıdır.
  • Ses çıkarmayan malzemeler tercih edilmelidir.
  • Dayanıklı ve kaymaz malzemeler kullanılmalıdır.

 Birçok hastanenin yer döşemeleri tercihinde ahşap döşeme kaplamalarından yararlandığını görebilirsiniz. Bu zeminler kolay temizlense de kaygan bir özelliğe dönüşebilmektedir. Hastanelerin daha hijyenik ve güvenilir olması için firmamız vinil döşeme malzemeleri kullanılmasını tavsiye ediyor. Bu malzeme daha modern ve hijyenik şartlar sağlar. Bu sebeple hastane ortamları için daha uygun olabilir. 

Sık Tercih Edilen Hastane Yer Döşemeleri

Hastanelerin pek çok alanında ihtiyaca göre homojen ve heterojen PVC zemin kaplamaları tercih edilir. Dayanıklı bir yapıda olması ve kolay temizlenebilmesi nedeniyle sıkça tercih edilir. Ameliyathaneler, röntgen odaları ve laboratuvarlarda antistatik pvc yer döşemeleri tercih edilir. Bu malzemenin radyasyon yalıtkanlığı tercih sebebi olmuştur. Sitemizi https://www.gebzepvczeminkaplama.com adresinden ziyaret ederek antibakteriyel yer döşemesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

17 Şubat 2021
794 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi