Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Homojen ve Heterojen Pvc zemin kaplama

Homojen ve Heterojen Pvc zemin kaplama

Homojen ve Heterojen Pvc zemin kaplama,günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun pek çok sebebi vardır. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyel özellik göstermektedir. Bu sebeple yüzeyinde hiçbir canlı form yaşayamaz ya da üreyemez. PVC zemin kaplamaların temizliği de oldukça kolaydır. Bu sayede temizlikle saatlerce uğraşmak zorunda kalmaz ve zamandan tasarruf edersiniz. PVC zemin kaplamaların heterojen ve homojen olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Heterojen PVC zemin kaplama da cila yapılmaya gerek duyulmaz. Bu zemin kaplamaları an ti bakteriyel olmalarının yanında anti statiktir. Özellikle hastane, ev, iş yerleri, okul, kreş gibi mekanlarda tercih edilmektedir.

Heterojen PVC zemin kaplama genelde 2mm kalınlığındadır. Bu malzeme heterojen olduğu için pek çok katmandan oluşmaktadır. Heterojen PVC zemin kaplamalarında en önemlisi en üst katmanın aşınmaya karşı dirençli olmasıdır. Bu tabakaya aşınma tabakası denilmektedir. Heterojen PVC kaplamalar en yüksek aşınma tabakasına sahip zemin kaplamalarıdır. Bu sebeple aşınma tabakasının dayanıklılığı oldukça yüksektir. Bu zemin kaplamalarının en önemli özelliği cila yapılmak zorunda kalınmamasıdır.

Heterojen PVC zemin kaplama uygulanırken yüzeyde herhangi çatlak yağ kir pas toz ve pürüz olmaması gerekmektedir. Yüzey tamamen pürüzsüz olmalıdır. Gerekirse yüzeyde zımparalama işlemi yapılarak yüzeyin pürüzsüzlüğü artırılır. Daha sonra bir astar uygulanır ve yüzey yapıştırıcıya hazırlanır. Yapıştırıcı malzeme de yüzeye yayıldıktan sonra PVC malzemesi yerleştirilir. PVC zemin kaplamaların uygulaması oldukça basittir.

PVC kaplamalar son zamanlarda oldukça popülerdir. Zemin kaplama olarak çok fazla tercih edilmesinin sebebi pek çok avantajının bulunmasıdır. En önemli avantajı an ti bakteriyel olmasıdır. Bu sayede hiçbir canlı organizma yüzeyinde barınamaz ve üreyemez. Steril ve hijyenik olmasından dolayı özellikle hastanelerde çok fazla tercih edilmektedir. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyel olmasının yanında anti statik özellik de gösterirler. Temizliği de oldukça kolaydır. Böylece uzun zaman temizlikle uğraşmadan zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. PVC zemin kaplamalar hastaneler dışında evler, okullar, kreşler, ofis, spor salonları gibi mekanlarda da tercih edilmektedir. PVC zemin kaplamaların homojen PVC zemin kaplama ve heterojen PVC zemin kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Bunların dışında da pek çok model bulunmaktadır.Homojen PVC zemin kaplama adından da anlaşılacağı gibi malzemenin her yerinde aynı özelliği göstermektedir. Genelde 2mm kalınlığındadır. Diğer PVC kaplama modellerine oranla aşınma tabakası oldukça fazladır. Bu sebeple aşınma dayanımı da çok yüksektir. Aşınma dayanımının çok yüksek olması da ömrünün uzun olmasını sağlamaktadır. Homojen kaplamalar genelde dayanımın gerekli olduğu trafiğin yoğun olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Çok fazla kullanıldığı için kirlendiği durumlarda ise tekrardan cila uygulanarak il günkü haline getirilebilir.

Homojen PVC zemin kaplama kendi arasında farklı kalitelerde olmaktadır. Homojen zemin kaplamalarının tamamen temiz yüzeylere uygulanması gerekmektedir. Yüzeydeki çatlak ve pürüler uygulamadan önce giderilmelidir.

30 Ekim 2019
1.584 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi