Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Pvc Zemin Döşeme Uygulaması

Pvc Zemin Döşeme Uygulaması

Pvc zemin döşeme kolay uygulanabilir olması ve ekonomik olmasından dolayı birçok yerleşim yerinin zeminlerinin kaplanmasında tercih edilen bir yöntemdir. Uygulanmış olan işçilik temiz, düzenli ve tercih edilen malzemelerde sağlam ise yapılan döşeme uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Temizliği kolaydır, üzerinde kir, pas birikimi yapmaz. Bu yüzden hijyenik bir kaplama türüdür. Bu tür kaplamalar size birçok renk ve model seçeneği sunmaktadır. Ayrıca ses yalıtkanlığı sebebiyle de kalabalık mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. Pvc zemin döşeme uygulaması  yapmadan önce uygulama yapılacak yerin temiz olması gerekmektedir. Kabarmaları önlemek için zeminin pürüzsüz ve düzgün olması gerekmektedir. Kaplama yapacak kişinin astarı dikkatli uygulaması gerekmektedir.

Pvc Zemin Döşeme Nasıl Yapılır?

Zemin kaplamayapılmadan önce ortam hazırlanmalıdır. Eğer ki uygulama yapılacak zemin gerekli şekilde düzenlenmezse kaplamanın sonucu olumlu olmayacaktır. Zemin kaplama yapılmadan önce bulunan yerin sıcaklığı ideal olmalıdır. Zemin temizliğine çok dikkat edilmeli toz birikintileri, yağ kalıntıları olmamalıdır. Pvc kaplama yapıştırılması için astar ile yapıştırıcıya yer yapılmalıdır. Yapıştırıcı tüm yüzeye sürüldükten sonra mala ile düzeltilip pvc alana serilmelidir. Pvc altında kalan hava kabarcıklarının düzeltilmesine dikkat edilmelidir. Aşamalar titizlik ile yapılırsa başarılı bir sonuç elde etmiş olunur.

Pvc Zemin Döşeme Çeşitleri

Pvc zemin kaplama çeşitleri beş adettir. Bunlar şu şekildedir;

  • Heterojen pvc kaplama: Cila gerekmeyen bu kaplama çeşidi yaklaşık olarak 2 mm kalınlığındadır. Estetik bir yapısı bulunmaktadır. İki tabakadan oluşmaktadır. Kalitesini kontrol etmek isterseniz üst aşınma tabakasına bakabilirsiniz.
  • Akustik pvc kaplama: Genellikle gürültünün ve kalabalığın yoğun olduğu yerlerde tercih edilir. Bu tip ortamlarda sizi rahatsız eden sesleri oramdan uzaklaştırır. Yumuşak olduğundan dolayı darbelere karşı dirençlidir.
  • Homojen zemin kaplama: Çok kolay uygulanabilir olması, temiz ve kullanışlı olması sebebiyle sıkça tercih edilir. Şık ve sade bir görüntüsü vardır. Dayanıklıdır.
  • Kondaktif pvc kaplama: Aşınmaya, yıpratılmaya, suya ve neme karşı daha dayanıklı olduğu için kalabalık ortamlarda tercih edilmektedir. Renk ve dokusu sabit olan bu kaplama sosyal alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Pvc zemin döşeme ile bulunduğunuz ortama, cebinize ve estetik zevklerinize göre döşeme yaptırabilirsiniz.

26 Mart 2020
1.038 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi