Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Pvc LVT

Pvc LVT

Pvc LVT

PVC LVT, vinil esaslı bir zemin kaplama teknolojisidir. Açılımı Luxury Vinil Tile olan bu Vinil  döşeme malzemesinin üzerine foto grafik film kaplaması sayesinde mermer, ahşap ve taş görünüm verilebilmektedir. Orijinalinden ayırt edilemeyecek kadar doğal duran görünüme sahiptir. Bu şekilde gerçek mermer kullanmanıza gerek olmadığından tasarruf yapmanızı da sağlar.

Hatta dans stüdyosu, ofis, spor salonu, anaokulu gibi alanlarda uzun süre dayanabilmesi için son teknoloji dayanıklılık özellikleriyle donatılmıştır. İlerleyen zamanlarda endüstride kullanılan zemin kaplama sistemlerine rakip olma potansiyeli taşımaktadır.

LVT Zemin Kaplama Özellikleri

 • Su geçirmeme özelliği sayesinde ıslak zeminlerde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Basınca dayanıklıdır ve kolay temizlenebilir.
 • LTV zemin kaplama m2 olarak satılmaktadır. Fiyatları da oldukça ekonomiktir.
 • Desen kaplamaları sayesinde oldukça doğal bir görünümü vardır.
 • Çok katmanlı ve heterojen PVC kaplama çeşitlerinden biridir.
 • Antibakteriyaldir.
 • Leke tutmaz
 • UV ışınlarına karşı dayanıklıdır
 • Mobilya ayaklarına ve tekerlerine karşı ultra dayanıklıdır.
 • Yanmazlık özelliğine sahiptir.
 • Aşınma karşısındaki mukavemeti sayesinde çok dayanıklı bir döşeme çeşididir.

LVT Pvc Kaplama Uygulama Alanları

Ahşap deseni ve ya taş, mermer deseni ile yer döşemesi yapılmak istenen alanlarda kullanılabilir. Okullar, işyerleri, anaokulları, spor salonları, dans stüdyoları gibi iç mekânlarda uygulanmaktadır. Yoğun yaya trafiğini kaldırabilecek dayanıklılığa ve esnekliğe sahiptir. Aynı zamanda kolay temizlenebilme özelliği vardır.

Evlerde, villalarda zaten kullanılmaktaydı ama artırılan mukavemeti sayesinde, hastanelerde, huzur evleri ve üniversitelerde tercih edilme sıklığı da artmıştır. Uzun ömürlü kullanım aranan alanların yer döşemesi tercihinde bu kaplamaya yönelim yükseliştedir.

LVT zemin kaplama, karo olarak da üretilmektedir. Bu karoların desenlerine bağlı olarak kullanım alanları değişmektedir. Parke desenli ve şekilli olanların, daha çok ev, ofis, dans stüdyosu gibi alanlarda kullanımı daha yaygındır. Karo şeklinde ve mermer desende olanların ise banyo, laboratuvar, okul, hastane, ofis alanları gibi yerlerin döşemelerinde daha çok tercih edilir.

PVC LVT Kaplama Fiyatları

PVC LVT, fiyatları, kalınlığına göre değişiklik gösterir. Eğer 2.5mm kalınlıkta bir LVT ürün almak isterseniz 150 TL civarında m2 fiyatıyla karşılaşabilirsiniz. Buna karşılık 5mm kalınlıkta olan çeşidi ise 250 TL ve üzerinde bir fiyata satılmaktadır.

Fiyatlara uygulama ustalık ücreti dâhil değildir. Bunun döşenme ücreti ustaya ya da malzemeyi aldığınız firmanın fiyat politikasına bağlıdır. Uygulama yapıldıktan en geç 24 sonra hemen kullanılmaya başlanabilir.

Eğer tesviye şapı yapılmış bir zemininiz varsa uygulamayı kendiniz de yapabilirsiniz. Sadece yapışkanı sürdükten sonra LVT malzemeleri düzgünce yapıştırmaya dikkat etmelisiniz. Yapıştırıcı tam kurumadan üzerinde gezinirseniz kayma yapabilir. O nedenle uygulama yapıldıktan sonra, en az 24 saat beklemeniz

Çok eskilerden marley olarak bilinen vinil döşeme, teknolojideki gelişmeler ve mühendislik bilimi sayesinde PVC Lvt haline kadar gelmeyi başarmıştır. Gelecekteki gelişimi ve kullanım alanları sadece insanların hayal gücü ile sınırlı olacaktır.

04 Haziran 2020
2.758 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi