Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

OFİS PVC YER DÖŞEME

OFİS PVC YER DÖŞEME

PVC yer döşeme, pek çok alanda kullanılan ve tercih edilen bir zemin kaplama yöntemidir. Bu yöntemin başlıca uygulama alanlarında ise ofis ya da iş yerleri vardır. Sık kullanılan alanlardan biri olan ofislerde konfor her şeyin üstünde gelir. Bir işin icra edildiği bu alanlarda rahat bir zemine sahip olmak ve zeminin dayanıklı olması başlıca tercihlerdendir. Bunların yanı sıra döşenen zeminin hijyenik olması da çalışanların sağlığı açısından oldukça önemlidir. Tüm bu talepler ve beklentiler bir araya geldiğinde de ortaya ofis PVC yer döşeme metodu çıkıyor. Gelin bu yönteme daha da yakından bakalım.

OFİS İÇİN PVC DÖŞEME NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Ofis PVC yer döşeme, maliyeti diğer zemin kaplama yöntemlerine oranla oldukça düşük ve ekonomik olmasına rağmen uzun yıllar kullanıma uygun bir yöntemdir. PVC maddesi ile kaplanan ofislerde dayanıklılık ve hijyen ön plana çıkmaktadır. Hayatınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz ofis ve iş yerlerinde tüm bu detaylara özen göstermeniz hem sağlığınız hem de bulunduğunuz yerin konforu bakımından oldukça büyük bir önem taşıyor. Bu yüzden bu yöntemi tercih ederek oldukça ekonomik bir şekilde konfor sahibi olabilmek mümkün.

Ofis PVC yer döşeme metodu oldukça kolay uygulanmakta ve birden fazla seçeneğe sahip olmakla birlikte estetik algınıza da yön vermektedir. Ofisiniz için uygulanan bu yöntemin yapılış aşamaları şu şekildedir;

Öncelikle zemin kaplaması yapılacak alanın pürüzsüz bir yapıya sahip olması gerekiyor. Bu yüzden işçiler uygulama yapılacak alandaki boya, toz ve diğer partikülleri yok ediyor.

Tamamen temiz ve pürüzsüz hale gelen zemin, yapıştırıcı uygulanması için yeniden gözden geçiriliyor ve PVC yer döşeme esnasında kullanılan kuvvetli yapıştırıcı zemine uygulanıyor.

Yapıştırıcının her alan eşit miktarda dağıtılmasının ardından rulo ya da kare şeklindeki PVC zemin kaplama malzemeleri dikkatli bir şekilde monte edilmeye başlanıyor.

Monte edilmenin ardından yüzeyde hiçbir şekilde kayma ya da hava kabarcığı kalmaması için son dokunuşlar yapılıyor ve uygulama yapılan ofis zemini bir müddet dinlenmeye bırakılıyor.

İşte tüm bu adımların neticesinde ofisiniz ya da iş yeriniz daha dayanıklı, konforlu ve steril bir yer döşemesine kavuşmuş oluyor.

OFİS İÇİN PVC YER DÖŞEMESİ NEDEN BU KADAR POPÜLER?

Ofis PVC yer döşeme, pek çok faydayı da beraberinde getiriyor. Bunların başında dayanıklılık ve temizlik geldiğini söylemiştik. Fakat PVC maddesinin bu alandaki tek faydaları bunlarla da sınırlı değil. Bu yer döşeme tekniği kolay temizlenmesi ve tamamen antibakteriyel olması ile kalabalık alanlar için başlıca tercih sebebi. Bunun yanı sıra gürültüyü ileri düzeyde emebilen bu teknik ile daha konforlu bir çalışma alanına sahip olabilmek de oldukça kolay ve mümkün.

Tüm bu detaylara ek olarak bu yöntemin maliyeti de oldukça düşük. Ekonomik sebepler göz önünde bulundurulduğunda ofis PVC yer döşeme büyük avantajlar sunuyor. Bu yönteme geçen ofisler ya da iş yerleri uzun yıllar boyunca herhangi bir yıpranma ve bozulma gözlemlemeden bu kaplamayı kullanmaya devam edebiliyor.

Ofis ya da iş yerleri için tavsiye edilen heterojen PVC yer döşemesi de uygulama ve kullanım bakımından oldukça ideal. Kısa sürede uygulaması yapılan ve tüm işlemlerin ardından kullanıma kısa sürede hazır hale gelen bu zemin kaplama yöntemini pek çok iş merkezi tercih ediyor. Isıyı tutabilen, yanmaya, sıvılara, yağlanmaya ve paslanmaya karşı direnç gösteren bu mucizevi zemin kaplama yöntemini ofisinizde denemek isteyebilirsiniz.

05 Ekim 2019
1.046 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi