Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Vinil Yer Kaplama

Vinil Yer Kaplama

Vinil Yer Kaplama

Vinil Yer Kaplama,Sentetik plastik ürünü olan PVC, birçok alanda en çok tercih edilen ürünler arasındadır,  yüzlerce alanda ekonomik, hijyenik, ısı ve ses yalıtımı gibi birçok avantajlarından dolayı tercih edilmektedir. PVC zemin kaplama bu özellikler arasında yer almaktadır. PVC ile yer kaplanmadan önce ses ve ısı yalıtım sorunu olduğu gibi yer ıslandığı zaman ayrıca sorun çıkmaktadır. Ancak Vinil Yer Kaplama,yapıldıktan sonra suya dayanıklı olması sebebiyle çok kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Ekonomik bir ürün olduğu kadar kullanışlı olan PVC ürünleri, dünyada en çok tercih edilen plastik kategorisine girmektedir.

Vinil Yer Kaplama Nasıl Yapılır?

Bütün PVC modellerinde olduğu gibi VİNİL yer kaplama işleminde de uygulanacak yerin temiz, kuru ve düz olması gerekmektedir. Bununla beraber her ne kadar suya dayanıklı olsa da rutubetli yerlerde mutlaka kullanmadan önce yalıtım yapılmalıdır. Aksi halde PVC kapladıktan sonra sorunlar ortaya çıkabilir ve ömrü daha kısa olabilir. Bu yüzden mutlaka Vinil Yer Kaplama, yaparken uzmanlar tarafından destek almanızda yarar var.

Vinil yer kaplama yapılırken şap ve astar önemli olduğundan dolayı uzmanlar bu konuda kaliteli malzeme önermektedir. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile yapılan Vinil yer kaplama işlemi çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Zemin kaplama yapmadan evvel yapılacak temizlikte PVC işlemin uygulanacağı yerde toz bile kalmaması gerekmektedir. Aksi halde yapıştırıcı uygulandıktan sonra tozlar yüzünden yapışkanlık özelliği daha kısa sürede yitirebilir ve çıkma ihtimali olabilir. Bu yüzden tozlara dikkat etmeli ve bir o kadar da Vinil yer yapıştırıcı kullanırken kaliteli malzeme ile kaliteli işçilikten yararlanmanız gerekmektedir. Bu sayede daha uzun ömürlü olacağı gibi Vinil yer kaplama daha sağlam ve dayanıklı bir şekilde uygulaması yapılacaktır. Temizlik, şap ve astarın yanı sıra kaliteli PVC yer yapıştırıcı kullanıldıktan sonra ölçümlere göre kesilen Vinil yer kaplama özenle ve titizlikle yerleştirilmelidir. Fazlalık olan yerleri çelik mastar ile ölçüp hesapladıktan sonra maket bıçak yardımı ile kolaylıkla zarar vermeden kesilmelidir.

Vinil zemin Kaplama Avantajları ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Onlarca avantaja sahip olan sentetik plastik PVC, hesaplı olduğu kadar hijyenik, kaliteli, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Özellikle suya dayanıklı olması sayesinde kabarma gibi olumsuzlukların yaşanmaması da kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Fonksiyonel ve estetik olması sayesinde tercih sebebi artan Vinil yer kaplama, daha birçok avantajlara sahip dayanıklı ve kaliteli bir üründür. Birçok renk ve tasarımları bulunan PVC kategorisinde dilediğiniz özelliklerde sipariş verebilirsiniz. Ayrıca hijyenik olmasının yanı sıra anti bakteriyel olan PVC yer kaplama, geniş kullanım alanı sayesinde birçok alanda rahatlıkla hesaplı bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Vinil yer kaplama kullanım alanı çok geniştir. Bilhassa hijyenik, anti bakteriyel, leke tutmaması ve su sızdırmaması olması sebebiyle hastane, kreş, anaokulu, eczaneler, dispanserler, sağlık ocakları gibi yerlerde daha fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra diğer kullanım alanları ise; fabrikalar, ofis ve iş yerleri, spor ve sinema salonları, oteller, tiyatro salonları, devlet ve kamu yerleri, süper marketler, lokantalar, kafeler, okullar, yurtlar, evler, kreşler, mağazalar ve banka gibi daha yüzlerce yerde sıklıkla tercih edilmektedir. Temizlemesi kolay olduğu gibi leke tutmadığından dolayı iş yerlerinin vazgeçilmezidir. Vinil yer kaplama çok kısa sürede kaplanabildiği için ayrıca tercih sebebidir.

11 Aralık 2019
1.794 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi