Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamalar

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamalar

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamalar Günümüzde pek çok kurum dayanıklı ve hesaplı zeminler oluşturmak istemektedir. PVC de dünya üzerinde farklı dayanıklılık seviyeleri için üretilebilen ve hesaplı bir kaplama türüdür. PVC kaplamaların kullanım alanları oldukça geniştir. İnsanların yoğun bir şekilde bulunduğu alanlarda PVC zeminler sıklıkla tercih edilir. Günümüzde pek çok işletme homojen ve heterojen zemin kaplama çeşitlerinden yararlanmaktadır.

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamalar farklı alanlarda kullanıldığı için hazırlanma ve üretilme şekilleri birbirinden farklıdır. Heterojen zemin kaplamalar aşınma tabaklarının özelliği olarak 0.50 – 0.70 arasında değerler arasında yer alır. Bununla birlikte bu PVC çeşidi çok çeşitli ve katmanlı bir yapıya sahiptir. Homojen zemin kaplamaları ise genellikle dayanıklılığın çok önemli olduğu alanlarda kullanılan ve içerisinde tek kat vinil içeren bir PVC türüdür. Sıklıkla şık tasarımlar oluşturmada homojen kaplamalar tercih edilmektedir.

Heterojen zemin kaplamalar işlevsel kullanım özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Cilalanmaya gerek duyulmaması, hijyenik bir yapıda olması ve kolayca temizlenebilmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamalar Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

PVC zemin kaplamaları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle işlevsel kullanım özellikleri sunması, ses ve ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılabilmesi nedenleriyle sıklıkla tercih edilir. Heterojen zemin kaplamalar çok daha işlevsel ve daha fazla desen, renk alternatifleri sunduğundan daha çok tercih edilir. Homojen zemin kaplamaları ise çizilmelere ve baskılara dayanıklı olduğundan çok yoğun ortamlar için tercih edilir.

Homojen ve heterojen zemin kaplamaların en çok kullandığı alanların başında şunlar yer alır:

  • Eğitim kurumları ve okullar,
  • Hastaneler,
  • Fabrika ve işletmeler,
  • Gemi kamaraları,
  • Yolcu tekneleri,
  • Spor salonları,
  • İş merkezleri,
  • Sosyal tesis ve alanlar kullanım alanlarının en sık olduğu yerler arasındadır.

Bu alanlarda PVC zemin kaplamaları kullanmak dayanıklı zeminler ortaya çıkarmayı sağladığı gibi temizlik işlemlerini de hızlandırır.

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamaları Nasıl Yapılır?

İşletme ve kurumların ihtiyaç duyduğu nitelikli zemin tasarımı için zemin kaplama firmaları ile iletişime geçmeniz gerekir. Uzman personele ve kaliteli malzemeye sahip olan bir firma ile çalışıyorsanız zemininiz pürüzsüz bir görünüme kavuşarak hizmet etmeye başlayacaktır. Zemin kaplamaları yapılmadan önce malzemeye ve uygun araçlara karar verilir. Daha sonrasında ise zeminin temizliği ve pürüzsüz bir hale getirmesi sağlanır. Akıllı mala ve şap malzemeleri kullanılarak PVC zeminin iyi bir şekilde oturması sağlanır.

Rulo şeklinde olan homojen ve heterojen zemin kaplamaları zemine en uygun şekle getirilir. Uygun yapıştırıcılar kullanılarak zemine sabitlenmesi yapılır. Firma tarafından son kontroller ve eksiklikler tespit edilerek size teslim edilir. Uygulama sonrasında kaliteli bir okul, hastane, işletme ya da fabrika zeminine erişmiş olursunuz.

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamaların Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kullanım alanı oldukça geniş olan homojen ve heterojen zemin kaplamaları pek çok avantajı sağlayarak müşterilerine hizmet eder. Okul ve hastane gibi alanların estetik tasarımlarının oluşmasında farklı türleri ve renkleri yardımıyla kolaylık sağlar. Sağlam, kaliteli ve kolay uygulanabilir özelliktedir. Hijyenik yapısı sayesinde pek çok ticari işletmenin temizlik yükünü en aza indirir. Özellikle insan yoğunluğu fazla olan yerlerde kolay temizlenir özelliği ile çok işlevseldir. PVC zeminler aynı zamanda çevre dostu yapıya sahip, pek çok işletme için ekonomik bir tercih ve ses, ısı gibi yalıtım malzemeleri olarak tercih edilir.

05 Nisan 2022
678 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi