Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Homojen Heterojen Pvc Yer Döşemesi Özellikleri

Homojen Heterojen Pvc Yer Döşemesi Özellikleri

Homojen Heterojen Pvc Yer Döşemesi Özellikleri,Dünya üzerinde en hesaplı sentetik plastik kaplama türü olan PVC, geniş kullanım alanı sayesinde her türlü kaplamalarda kullanılmaktadır. Heterojen PVC zemin kaplama da bunlardan bir tanesidir. Genel olarak 2 mm kalınlığında olan heterojen PVC, aşınma tabakası olarak en düşük 0,30 mikron ile beraber 0,80 mikron arasında değişiklik göstermektedir. Heterojen PVC zemin kaplama kalitesi üstünde bulunan aşınma tabakasına bağlı olurken, en iyisi en yüksek olan aşınma tabakalı zemin kaplamadır. Çok türlü olması sebebiyle birçok alanlarda estetik duruşu ile kullanım rağbeti artan heterojen PVC kaplama, cila gerektirmemesi, hijyenik olup kolay temizlenmesi nedeniyle okullarda, dershanelerde, hastanelerde, sağlık ocaklarında ve daha birçok alanlarda kullanılmaktadır.

Heterojen PVC Zemin Nasıl Kaplanır?

Diğer PVC türlerinde olduğu gibi heterojen PVC zemin kaplama işlemi de aynı şekilde gerçekleşmektedir. Kaplanacak zeminin düz, kuru ve temiz olması gerektiği gibi nemli olmaması gerekmektedir. Şayet nem bulunuyor ise buna göre yalıtım yapılması daha sağlıklı olacaktır. Uzun süreli heterojen PVC yaptırmak için mutlaka işinde uzman olan kişilerle birlikte kaliteli malzemelerle çalışmakta fayda var. Bu sayede 20 yıldan fazla bile giderken, kalitesiz işçilik ve kalitesiz malzeme olduğu zaman ise 10 yıla kadar bile dayanmayacaktır. Burada en önemli nokta alt tabakanın temizliği ile beraber toz bile olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde PVC yapışkanları tam tutmayacak ve bir zaman sonra aşınmaya başlayarak çıkacaktır. PVC yapıştırıcısı için de kaliteli malzeme ile beraber kaliteli işçilik çok önemlidir. Akıllı şap ve mala yardımıyla zemin tamamen pürüzsüz ve düz olduktan sonra toz dahi kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Daha sonra rulo halinde olan Heterojen PVC için ters çevrilerek düzleşmesi yapılır ve gerekli kesimleri yapılarak zeminin ölçüsüne göre yapıştırıcı yardımı ile yavaş ve tek tek yerleştirme işlemi yapılır. Fazla çıkan kenar bölgelerde ise zarar vermeyecek şekilde çelik mastar ile maket bıçağı kullanarak kesilir.

Heterojen PVC Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Bütün PVC türleri sentetik plastik olmasının yanı sıra hesaplı ve kalitelidir. Kaplaması kolay olduğu gibi temizlemesi de kolay olması birçok ev ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Kullanım alanı geniş olan PVC kaplamalarda çok renkli ve çok türlü olan heterojen tercihler arasında yerini almaktadır. Özellikle okulların zeminlerinde birçok renkli ve tasarımlı olarak göreceğimiz PVC türleri heterojen PVC zemin kaplama işlemi içerisine girmektedir. Dayanıklı olduğu kadar hijyenik olan heterojen türü PVC zemin kaplama, çevre dostu, hesaplı, ısı ve ses yalıtımı, toz ve bakteri barındırmayan, çevre koşullarına da uyum sağladığı gibi birçok avantajları bulunan özel bir PVC türüdür. Birçok zemin kaplama modellerine göre PVC ürünü birkaç saatte tüm binaya kaplanacak kadar kolay, hızlı ve etkilidir.

Heterojen PVC Zemin Kaplama Kullanım Alanları

PVC yapı malzemeleri geniş kullanım hacmiyle hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. Özellikle zemin kaplama konusunda en çok tercih edilen ürün olan PVC zemin kaplama türleri, hesaplı olduğu kadar ses yalıtımı ve daha birçok avantajları olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Heterojen PVC zemin kaplama ise diğer PVC türlerinin yanı sıra daha fazla renk, estetik ve tasarıma sahiptir. Bu sayede okullarda, hastanelerde, iş yerlerinde, devlet dairelerinde, evlerde, sinema salonlarında, spor salonlarında, ticaret merkezlerinde, ana okullarında, lokantalarda, kafelerde, merdivenlerde, kamu binalarında, otellerde, fabrikalarda, kongre salonlarında, kreşlerde ve daha birçok mekânda beğenilerek kullanılmakta ve gün geçtikçe rağbeti ve kullanım alanları giderek artmaktadır.

Homojen Pvc Zemin Kaplama ,Pvc zemin kaplama teknolojileri arasında en sık tercih edilen ve kullanılan dekorasyon modellerinden biridir. Yoğun trafiğe maruz kalan yani kalabalık ortamlar için tasarlanmış olup tek kat vinil kullanılarak çok kısa bir süre içerisinde montaj edilebilmektedir.

Homojen PVC Nedir?

Etilen ve Klor ana hammadde olan bir teknolojinin ürünüdür. Bu iki hammadde işlenir ve katmanlı bir tür plastik çeşidi olan halılara dönüştürülür. Tek katlı olmasından dolayı homojen adını almıştır.

Satın Almadan Önce

Bu tür zemin kaplamaları satın almadan önce gerekli bilgileri alınız ve kesinlikle %100 PVC maddeden üretilip üretilmediğine dair bilgi sahibi olunuz. Eğer zemin kaplamanız %100 PVC kullanılarak elde edilmemiş ise kullanım ömrü azalacak ve kullanımı sırasında kabarmalar, yırtılmalar gibi sorunlara neden olabilecektir.

PVC Zemin Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Standart bir parkeye göre biraz daha pahalı olan bu madde yine standart bir parke ya da fayans türüne göre çok daha kaliteli bir kullanım imkanı sunar. Kullanım ömrü ise elbette daha uzundur. Bu özellikleri daha doğrusu artı ve faydalarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Zemin yüzeyinin direncinin arttırılması

Artan direnç sayesinde zeminlerinizin orijinal haline herhangi bir zarar gelmez, aşınma oluşmaz. Buna ek olarak zeminde oluşabilecek herhangi bir çarpma – düşme – kırılma esnasında size ve eşyalarınıza çok daha az zarar verir. Bunun en büyük nedeni ise diğer zeminlere nazaran çok daha yumuşak ve esnek olmasıdır.

  • Antifungal Zemin Özelliği Taşıması

Bu ibareyi ilaçlarda görebiliriz. Manası ise mantar üremesini engelleyici – gidericidir. Bu özellik Homojen Pvc Zemin Kaplama ve diğer Pvc Zemin Kaplama modellerinde vardır. Kısacası zeminleriniz çok daha hijyenik olur. Mantarların oluşum – gelişim – üreme süreçlerini baltalayarak üzerlerinde yaşayan canlıların daha hijyenik yaşam koşullarına ulaşmasına olanak tanır.

  • Antibakteriyel Zemin İmkanı Sunması

İlaçlarda ve özellikle antibiyotik ilaçların üzerlerinde gördüğümüz bu ibare bakteri – önleyici – giderici anlamına gelmektedir. Tıpkı Antifungal alanlarında yazdığımız gibi bu kez de mantar değil bakteri.. Bu zemin tasarımını seçtiğiniz takdirde zeminleriniz diğer zemin çeşitlerine nazaran çok daha hijyenik olmasına olanak tanır ve zemin temizliğinizi hem zamandan hem bütçeden artılarla sonlandırır..

  • Antistatik Zemin Özelliğine Sahip Olursunuz

Antistatik etkilere sahip olan pvc zemin kaplama teknolojileri ile daha az statik enerjiye maruz kalırsınız. Bu sadece sizin için değil bulunduğunuz ortamda mevcut olan ve olabilecek tüm elektrikli- elektronik – iyonizer ekipmanlarınızın da korunmasına artı bir özellik katacaktır.

Dekorasyonda Homojen Pvc Zemin Kaplama

Renk tonu seçimleri açıktan koyuya doğru üç ana kategoriye ayrılırken renk çeşitliği aynı doğrultuda otuz ayrı renk seçeneği imkanı sunar. Bunun yanı sıra çok renkli zemin kaplama modelleri ile artan teknoloji sayesinde dilediğiniz renk ve tasarımları bu zemin kaplamasında da bulabilirsiniz. 2 mm kalınlığa sahip olan vinil’ler en 2  metre  rulolar halinde standart boylara sahip olsa da her boy ev ve işyerleriniz için kolayca şekillendirilebilmektedir. Kolay kesilir, kolay yapıştırılır. Her tür zemine yapıştırma imkanı sunduğu için zemininizde mevcutta eskimiş bir parke – eskimiş bir fayans olsa da sökme gerektirmeden monte edilebilmektedir.

28 Aralık 2019
2.197 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi