Site Rengi


Kampanya Spotu Başlığı
TÜMÜNÜ GÖR

Hastane Yer Döşemesi

Hastane Yer Döşemesi

Hastane Yer Döşemesi,Söz konusu sağlık ve dayanıklılık olduğunda PVC zemin kaplama yöntemi tercih edilmelidir. Dayanıklı ve ekonomik bir yöntem olan PVC kaplama ile uzun yıllar boyunca zarar görmeyen bir zemine sahip olabilirsiniz. Bu kaplama yöntemi, yaklaşık olarak 1920’li yıllardan beri tercih edilen bit yöntemdir.

PVC yer döşemesi, hem hijyenik hem de kolay temizlenebilen bir özelliğe de sahiptir.Hastane Yer Döşemesi yöntemleri arasında ön plana çıkan PVC hakkındaki geniş kapsamlı detaylara yakından bakalım.

PVC Zemin Kaplama Nedir?

PVC yer kaplama, etilen ve klorgibi maddelerin birleşiminden oluşan sentetik bir malzemedir. Bu yer kaplama yöntemi için aynı zamanda vinil kaplama adı da verilmektedir. Aynı şekilde PVC için de plastik kaplama demek doğru olacaktır. Etilen ve klordan elde edilen bu maddeye de “polivinil klorür” adı verilmektedir.

PVC, 19. Yüzyılın başından itibaren popüler zemin kaplama yöntemleri arasında yer almaktadır. Bunun da en önemli nedeni bu kaplama türünün hem ekonomik hem de kaliteli olmasıdır. PVC için ön plana çıkan pek çok farklı önemli özellik de bulunmaktadır.

PVC Zemin Kaplama Özellikleri

PVC zemin kaplama, en popüler zemin kaplama yöntemleri arasında her zaman ilk sırada yer alıyor. Bunun da elbette birden fazla önemli sebebi bulunuyor. İşte en çok tercih edilen yer döşeme yöntemini popüler hale getiren başlıca özellikler:

  • PVC yer kaplama, ısıyı ve sesi ileri derecede yalıtma özelliğine sahip bir yer döşeme yöntemidir. Bu da bu yöntemin kalabalık ortamlarda sıklıkla tercih edilmesine olanak sağlamaktadır.
  • PVC ile kalabalık ortamlarda dahi ileri derecede hijyen sağlayabilirsiniz. Antibakteriyel PVC zemin kaplama, özellikle de hastane ve sağlık klinikleri için oldukça ideal bir yöntemdir.
  • PVC ile kaplanan zeminlerde herhangi bir sıvı geçirgenliği de bulunmamaktadır. Bu da zeminin hiçbir şekilde paslanma ya da kirlenme belirtisi göstermemesine olanak sağlamaktadır.
  • PVC yöntemi ile kaplattığınız zemininizi uzun yıllar boyunca bozulma belirtisi olmadan kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Üstelik pek çok zemin kaplama yöntemine oranla PVC zeminler daha uygun fiyatlıdır. Bu da PVC zeminlerin daha fazla tercih edilmesini sağlayan önemli bir özelliktir.

PVC Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Hastane Yer Döşemesi ve diğer tüm türevleri için öncelikle uygulama yapılacak zeminin temiz olması gerekmektedir. Kaplama yapılacak olan zeminin düzeltilmesi ve kot farkının da sıfıra indirilmesi önemlidir. Zeminin temizlenmesi bittikten sonra ancak kaplama işlemine geçilmektedir.

Zemin kaplamayı uygularken bu alanda uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Kaplama ustaları gerekli ölçümleri yaptıktan sonra seçilen malzemeyi zemine uygulamaya başlarlar. Zemin kaplama işlemi de zorlu ve uzun süren bir işlem değildir. Kaplama yapılacak alanın fiziksel durumuna göre bu işlem bir gün içerisinde son bulabilir.

Hastane PVC Zemin Kaplama Fiyatları

PVC, özellikle hastane ve sağlık klinikleri gibi alanlarda mutlaka olması gereken bir yer döşeme yöntemidir. Hijyenik ve steril bir yöntem olan PVC’nin hastanelere uygulanması da oldukça kolaydır. Hastane zeminlerinin kaplanması için de öncelikle gerekli incelemelerin yapılması gerekmektedir. Buna göre kaplama ustaları tarafından alana uygun bir fiyat bilgisi verilecektir.

27 Ağustos 2020
726 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now
Yol Tarifi